GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Pastejterriner 4471496
nr 447 1496
Pastejterriner
ett par, Rörstrand, tidigt 1840-tal, motiv 'Svart Sverige' (Skokloster slott), lagningar/skador, varav en med längsgående spricka/lagning. Locken med sprickor/lagningar
Utrop:
300 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 22 januari 2007
300 kr
1.100 kr
450 kr
2.500 kr
2.000 kr
2.500 kr
2.700 kr
2.800 kr
2.900 kr